Kodu algab diivanist.

                                    Mööbel Sinule.
 
NB! Kangavalik täpsustada märkuste lahtris!
Erilahenduste tellimiseks ootame Teid oma tehasekontoris-suurem kangavalik!

Pehmemööbli kasutamise juhend

PEHMEMÖÖBLI KASUTAMISE JA HOOLDAMISE JUHEND
·         Ära istu käetoe ega seljatoe peale!
·         Ära tõsta diivanit käetugedest!
·         Ära koormat mööblit üleliia – üks inimene ühele istekohale!
·         Ära hüpa diivanil, diivanvoodil, tugitoolil ja ära luba seda teha ka lastel !
·         Kontrolli aeg-ajalt, et naastud ja kruvid oleksid lõpuni kinni keeratud !
·         Lahtikäiva diivanvoodiosa ei ole mõeldud igapäevaseks magamiseks. Kui Te siiski kasutate diivanvoodit igapäevaselt, soovitame kindlasti soetada kattemadrats, nii säilib Teie diivan kauem värskena.
·         Ära mingil juhul paiguta pehme mööbli komplekti tugeva päikesepaiste kätte ega küttekehale liiga lähedale!
·         Ära paiguta pehme mööbli komplekti nii, et näiteks avanevad uksed sinna pidevalt pihta löövad !
·         Ära jäta pehme mööbli komplekti lageda taeva alla!
 
 KARKASS JA VEDRUSTUS
·         Karkassid valmistatakse vineerist. Pehme mööbli vedrustuses on kasutatud vastupidavaid täiskarastatud terasvedrusid. Karkassi ja vedrustust pole vaja tehniliselt hooldada.
VOODIMEHHANISMID
·         Diivani voodiks muutmise mehhanism on mõeldud eelkõige ajutise magamisasemena kasutamiseks, mitte alaliselt voodina kasutamiseks või selle peal hüplemiseks ja istumiseks.
 POLSTER
·         Pehme mööbli postriks võivad olla näiteks vedrud ja lisatäidis nagu polüuretaan-vahtplast, suled või udusuled, vatiin. Igal polstril on eriomadusi. Udusulgedest täide näiteks liigub ja vormub mööbliriide all ja seda ei loeta toodangu praagiks.
·         Pehmele mööblile tekivad aja jooksul paratamatult mõningased lohud mööbliriide venimise ja polstri väsimise tagajärjel – kuid see ei ole materjali praak ega tootmise praak.
·         Tolmust puhastamine klopperiga kloppides kahjustab mööbliriide kudet, kiudu ja polstrit. Kasuta pehme mööbli tolmust puhastamiseks näiteks tolmuimeja vastavat pehmete harjastega otsikut.
DIIVANIRIIDE HOOLDAMINE JA KAITSE
·         Töötle ainult plekikohta
·         Tahke mustus eemalda ettevaatlikult mitteterava noaga kraapides
·         Leota plekk lahti seda nühkimata
·         Töötle kangast sirgjoont pidi pleki suunas liikudes ja plekist eemale liikudes, et vältida rõnga tekkimist pleki ümber
·         Kasuta vett ja plekieemaldajat väiksestes kogustes, sest kanga-alune materjal võib muidu kahjustatud saada või kangale värvi anda
·         Lase niiskusel köögipaberisse imbuda
·         Kui soovid plekieemaldajat vahetada, lase eelmisel kõigepealt ära kuivada
·         Vähese kerge mustuse võid pühkida ära pehme, puhta ja värvitu kustutuskummiga
·         Proovi puhastusvahendit kõigepealt vähem silmatorkava koha peal
NAHK
 Nahk on mööbli kattematerjalina meeldiv ja pikaealine ning aja möödudes selle omadused aina paranevad. Siiski ei maksa unustada, et nahk on ehtne looduslik materjal, mis vajab värske väljanägemise säilitamiseks korralikku hooldust.Mööblinaha pind on töödeldud mustuse-, niiskuse- ja rasvakindlaks.
NAHA HOOLDAMINE JA KAITSMINE
·         Nahk on looduslik materjal ja sellel esinevad armid, veresooned, puugihammustused ei ole vead, vaid materjali ehtsuse tõestus.
·         Paiguta nahkmööbel vähemalt 30 cm kaugusele küttekehadest. Kui nahkmööbel seisab pikemat aega radiaatori või kuuma õhu allika läheduses, kipub nahk kuivama, mõranema või muutub kõvaks. Kui vajad naha niisutamise vahendeid, pöördu kaupluse poole.
·         Ära paiguta nahkmööblit otse aknast langeva päikesevalguse kätte, et vältida värvi tuhmumist aja jooksul.
·         Ära luba lemmikloomi nahkdiivani peale, sest nende tervad küüned võivad seda kriimustada. Pealegi on loomade süljel ja muudel eritistel nahka söövitav toime. NB! Ka arstirohte võtva inimese higi võib nahka söövitada.
·         Mitte kunagi ära kasuta söövitavaid kemikaale või värve nahkdiivani läheduses. Hoia nahast ohutus kauguses küünelakk, valgendid, küünelaki eemaldaja ja harilikud puhastusvahendid. Neid aineid diivani läheduses siiski kasutades tuleks diivan eelnevalt kinni katta. Väldi KÕIKI õli või lahusteid sisaldavaid aineid, kuna need söövitavad naha pinda.
·         Pühi nahkmööblilt tolmu nagu muu mööbli pealt. Niisuta pehmet lappi kergelt spetsiaalse nahapuhastusvahendiga ja pühi tolmu kord nädalas. Võid kasutada ka tolmuimeja komplekti kuuluvat pehmet harja. Naha pinnalt on võimalik tolm täielikult maha pühkida. Pealegi ei tungi tolm nahapinnast läbi. Seetõttu on nahkmööbel allergikutele parim valik.
·         Kõik nahkpinnad võib muuta vastupidavamaks eeltöötlemisega. Eriti hoolikalt tasub kaitsta enim kasutatud kohad nagu istumise kohad, käetoed ja seljatugi.
·         Puhasta nahkmööbel üleni vähemalt 2-4 korda aastas spetsiaalse nahapuhastusvahendiga vältimaks mustuse, rasva ja higi ladestumist. Pärast puhastamist kata naha pealispind jälle spetsiaalse nahakaitsekreemiga.
 
 
NB! PANE TÄHELE!
·         Mööbel kulub nagu kõik tarbeesemed (kingad, rõivad jne), mistõttu aja jooksul tekib pehmele mööblile ikka lohke pealismaterjali venimise ja polstri väsimise tõttu. Seda ei loeta praagiks.
·         Pehme mööbel on mõeldud inimestele normaalseks istumiseks. Toolil võib istuda vaid üks inimene, kaheinimesediivanil vaid kaks inimest jne. Garantii ei kehti, kui mööbel on läinud katki liiga suure koormuse tõttu.
·         Pehme mööbli peal ei tohi seista ega hüpelda. Seljatoed ja käsitoed ei ole mõeldud peal istumiseks.
·         Pehmet mööblit tuleb säilitada normaalsel toatemperatuuril. Niiskus või külm võivad toodet kahjustada.
·         Tõsta pehmet mööblit ainult karkassi altpoolt toetades, mitte käetugedest või pealiskangast kiskudes. Paiguta mööblit ümber tõstes, ära lohista seda mööda põrandat.
·         Transportimisel tekkinud kahjustused ei kuulu garantii alla.
·         Pinguta karkassi kruve kord aastas. Selleks pead kõigepealt mööblieseme tagurpidi põrandale asetama.
 
UUS MUDEL!!! VAATA SIITUUS MUDEL!!! VAATA SIIT

 
ERIPAKKUMINE
VAATA  
SIIT!


UURI LISAKS SIIT!


 
moobelsinule@gmail.com
Klienditeenindus: 09.00-17.00 
 
Koduleht Elitec'st